EMS cvičení

Cvičení s pomocí EMS technologie

Jak jsem psala v úvodu webu, stále se vzdělávám a ráda inspiruji. Letos jsem narazila na tuto formu cvičení, kterou jsem si po porodu vyzkoušela a hned jsem věděla, že to bude to pravé nejen pro maminky, aby se dostaly rychleji do formy s intenzivním uvědoměním si svého těla. Zejména mi to pomohlo ke zlepšení vnímavosti citlivosti na břiše v oblasti jizvy po císaři.

Mám pro Vás připravenou pohodlnou bezdrátovou technologii, která nám umožní mnohem více provedení cviků bez omezení pohybu v prostoru.

JSEM SMLUVNÍM PARTNEREM POJIŠTOVEN

                         VZP 111, ZPMV 211, RBP 213

TO ZNAMENÁ, ŽE POKUD PŘIJDETE S FT POUKAZEM ,TAK MÁTE TERAPII HRAZENOU Z VAŠEHO ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ.


POUKAZ VÁM VYSTAVÍ LÉKAŘ (PEDIATR, ORTOPED, GYNEKOLOG, PRAKTICKÝ LÉKAŘ, NEUROLOG..)

POTÉ SE MŮŽETE TELEFONICKY OBJEDNAT :-)


Co je EMS?

EMS (Elektro Myo Stimulace), tedy elektrická stimulace svalů, je pojem, který se několik desetiletí používá v medicíně k rehabilitaci a rekonvalescenci. Pomocí elektrických impulsů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně tělo. Jen daleko častěji, než jsme schopni dokázat vlastní vůlí. Touto aktivací dochází u svalů k jejich posílení a u zatuhlých svalů k jejich uvolnění

Kombinuji přirozený aktivní fyzioterapii spolu s externí elektrickou stimulací svalů, která je šetrná vůči kloubům, šlachám a vazům. EMS umožňuje vašemu tělu provádět silnější svalové kontrakce, které na rozdíl od tradičního cvičení pronikají i do hlouběji umístěných svalů, což přináší viditelné výsledky v mnohem kratší době.

Elektrická stimulace svalů se běžně využívá při léčbě poruch pohybového aparátu. Přináší vysokou účinnost rehabilitace, a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Metoda elektrické stimulace svalů je již několik desetiletí praktikována lékaři a fyzioterapeuty po celém světě.

Jako bonus fyzioterapie s EMS vnímám spálení většího množství kalorií. Zrychlení metabolismu, zvýšení energetické spotřeby, a tím dochází k úbytku nechtěných tukových zásob zejména na problémových partiích. Tato metoda, která aktivuje všechny hlavní svalové partie, zejména stehna, hýždě, boky, břicho, dokáže také velmi účinně a šetrně formovat postavu. Vzhledem k intenzitě EMS cvičení pocítíte několik dnů po tréninku svalstvo více aktivované, což je správné. Současně dochází k zpevnění svalstva a trvalému snížení hmotnosti. Metoda EMS velmi účinně působí i na celulitidu a její prevenci, napíná a prokrvuje pokožku, čímž jí dodává vitalitu a zdravější vzhled.

Vzhledem k aktivaci 90% svalových partií zpevníte celkové svalstvo těla. Rychlost tvorby svalové hmoty záleží především na genetických predispozicích klienta a jeho životosprávě.

 Cvičí se bez bot. Sebou si stačí vzít jen ručník.

Jako každé cvičení Vám i EMS trénink dodá plno psychické energie a vnitřní pohody. Již po pár trénincích se budete cítit fyzicky značně lépe. Především je ihned patrné lepší držení těla a s tím spojené uvolnění zatuhlých svalů. Zlepšíte si vnímavost v oblasti jizvy po břišních operacích. Zmenšení obvodu tělesných partií, redukce celulitidy i nárůst svalové hmoty jsou viditelné přibližně po 6-8 týdnech.

Není nutné se na fyzioterapii zvlášť připravovat. Jen je důležité vzít v potaz, že Vaše tělo bude při tréninku vystaveno fyzické zátěži a vydá značné množství energie. Proto Vám doporučujeme v den tréninku dodržovat pitný režim a nejít cvičit nalačno, ani těsně po jídle.

EMS metoda se nesmí používat vyskytují-li se u Vás některá z těchto zdravotních omezení:

 • akutní bakteriální nebo virové infekce
 • břišní či tříselná kýla
 • diabetes mellitus
 • epilepsie
 • nádorová onemocnění
 • používáte kardiostimulátor
 • silný sklon ke krvácení
 • špatná průchodnost tepen
 • těhotenství
 • těžké poruchy prokrvení
 • tuberkuloza
 • těžká nervová onemocnění

Po porodu je možnost zahájit cvičení po šestinedělí, dle stavu maminky.

Má zkušenost byla poprvé ve 3 měsících po císařském řezu. Pomohlo mi to také ve zlepšení vnímání v oblasti jizvy a břicha. Což bývá problém u většiny maminek po sekci.

Doporučuji to vyzkoušet všem maminkám nejen po porodu.