PŘEDPORODNÍ KURZY

MANIPULACE S MIMINKEM

Nošení, zvedání, otáčení a polohování jsou pohybové dovednosti, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne. Tím velmi ovlivňujeme jeho vývoj. Nevědí-li rodiče na co dávat pozor, mohou udělat chyby, které pak negativně zasáhnou do jeho motorického vývoje s možnými následky vadného držení těla.

Chtěla bych Vám předávat dál informace o způsobu účinné stimulace dítěte na podporu správného vzpřimování miminek i celkového motorického vývoje v souladu s jeho potřebami.

Na kurzu se naučíte, jak během dne zvedat, nosit, chovat, pokládat miminka. Vše si prakticky vyzkoušíte. Ukážeme si polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy i aktivní polohy. Jak správně zvládnout první i druhé vzpřímení na bříšku. Povíme si o důležitosti lezení, stoupání a chůzi a jak eliminovat záklon hlavičky a zapažování horních končetin. 

Součástí kurzu je i ukázka tejpování a šátkování těhotenského bříška.


Kurz je určen pro budoucí rodiče. 

Místo konání bude Uherské Hradiště a je nutné se telefonicky objednat ( viz kontakty).

Počet účastníků je omezen.

Je nutné při rezervaci nahlásit, zda přijde jen maminka nebo oba budoucí rodiče z důvodu kapacity míst /částka se nenavyšuje/.

Cena kurzu se někdy dá čerpat i z bonusových programů Vašich zdravotních pojišťoven.

Na Vaše případné dotazy ráda zodpovím.

Nejbližší termín uskutečnění je březen 2022 /termín bude upřesněn/

 

Diastáza přímých břišních svalů (musculus rectuc abdominis) znamená jejich rozestup v místě vazivového pruhu - linea alba. Jelikož je linea alba vazivovým spojením všech břišních svalů, je s jejím rozestupem narušena i jejich souhra. Když se svaly rozestoupí, vazivo se roztáhne do stran a tím se ztenčí a oslabí. Pak je zde riziko problémů špatného...

Dětské tejpy

09.01.2020

Tejpy využívám u dětí nejčastěji pro aktivaci klenby nožní a úpravy vylgozity kotníků. Dále u miminek, které trápí zažívací potíže nebo při oslabené aktivitě břišních svalů. Také jsou dobrým pomocníkem po úrazech. Využití je opravdu široké :-)

Po vyšetření na přístroji můžeme zahájit případnou fyzioterapii chodidel, která se hradí hotově nebo můžete přijít i s FT poukazem od pediatra, ortopeda, ošetřujícího lékaře nebo fyzioterapeuta-lékaře pokud máte pojišťovnu 111 , 211 nebo 213.