NOVINKY

KURZ POHYBOVÉ DOVEDNOSTI S MIMINKEM

Nošení, zvedání, otáčení a polohování jsou techniky, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne. Tím velmi ovlivňujeme jeho vývoj. Nevědí-li rodiče na co dávat pozor, mohou udělat chyby, které pak negativně zasáhnou do jeho motorického vývoje s možnými následky vadného držení těla.

Chtěla bych Vám předávat dál informace o způsobu správné a účinné stimulace dítěte na podporu správného vzpřimování miminek i celkového motorického vývoje v souladu s jeho potřebami.

Na kurzu se naučíte během dvou hodin zvedat, nosit, chovat, pokládat miminka. Vše si prakticky vyzkoušíte. Ukážeme si polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, aktivní polohy. Jak správně zvládnout první i druhé vzpřímení na bříšku. Povíme si o důležitosti lezení, stoupání a chůzi a jak eliminovat záklon hlavičky a zapažování paží. 

Kurz je vhodný pro těhotné maminky, ale vítáme i rodiče s miminkem do jeho 4 měsíců věku. Těhotné maminky si přinesou panenku s hadrovým tělíčkem pro praktickou ukázku (popř.mám i vždy k zapůjčení).

Kurzy probíhají v ordinaci MUDr. Heleny Filové a je nutné se na kurz telefonicky objednat ( viz kontakty).

Počet účastníků je omezen maximálním počtem 6 dospělých.

Cena kurzu je 500 kč (je nutné při rezervaci nahlásit, zda přijde jen maminka nebo oba rodiče z důvodu kapacity míst).

Částka kurzu se někdy dá čerpat i z bonusových programů Vašich zdravotních pojišťoven.

Na Vaše případné dotazy ráda zodpovím.

 

Diastáza přímých břišních svalů (musculus rectuc abdominis) znamená jejich rozestup v místě vazivového pruhu - linea alba. Jelikož je linea alba vazivovým spojením všech břišních svalů, je s jejím rozestupem narušena i jejich souhra. Když se svaly rozestoupí, vazivo se roztáhne do stran a tím se ztenčí a oslabí. Pak je zde riziko problémů s páteří,...

Dětské tejpy

09.01.2020

Tejpy využívám u dětí nejčastěji pro aktivaci klenby nožní. Dále u miminek, které trápí zažívací potíže nebo při oslabené aktivitě břišních svalů. Také jsou dobrým pomocníkem po úrazech. Využití je opravdu široké.

Udělejte radost svým blízkým a darujte poukaz na konzultaci motorického vývoje, cvičení nebo jen jako prevenci....