HALLUX VALGUS -vbočený palec

PRAVIDELNÝ WORKSHOP

Hallux valgus je jedna z nejčastějších vad, která postihuje přední část chodidla. Dříve se objevovala v pozdějším věku pacientů. Dnes nejsou výjimkou lidé mezi 20. - 30. rokem věku nebo i děti. Subjektivně se vbočený palec projevuje hlavně bolestí při chůzi a v obuvi na vnitřní straně palce v oblasti zduření. Často je kůže zarudlá se zduřením burzy. Nohy se brzy unaví, palec se vychyluje směrem k druhému prstu. Šlacha palce sklouzává a zhoršuje deformitu. Postupně vznikají degenerativní změny na základním kloubu palce.

Má také negativní vliv na postavení držení celého těla a může se podílet na dalších problémech, jako jsou pokles klenby, špatné postavení kolenních a kyčelních klubů, bolest hlavy a dalším. Opora palce při chůzi ovlivňuje zapojení svalů nejen dolních končetin, ale i svalů pánevního dna, břicha a hýždí.


Vnitřní příčiny jsou nejčastěji vrozené. Na vzniku vady se podílí nesprávný poměr délek nártních kostí, nevhodný sklon kloubních ploch a snížená pevnost vazů a svalů, které udržují kostru ve správné pozici. Bohužel k vnitřním příčinám patří i onemocnění, jež vedou ke změnám na měkkých tkáních a kostech. Příkladem může být revmatoidní artritida nebo degenerativní onemocnění nervové tkáně.

Mezi zevní příčiny, které přispívají ke vzniku rozvoje vady, patří zejména nevhodné obouvání a tělesná hmotnost.

Na workshopu se dozvíte, jaké jsou hlavní příčiny a jak lze problém vbočeného palce řešit s využitím různých fyzioterapeutických technik, jako jsou např. mobilizace, techniky měkkých tkání, sezomotorická stimulace, spirální dynamika a také tejpování.

 Ukážeme si i tejp halluxu, ten noze ponechá dokonalou volnost pohybu svou pružností a dobrou přilnavostí k pokožce. Svaly jsou tedy nucené aktivně se podílet na udržování správného postavení a stability. Kinesiotaping je podpůrnou a funkční terapií. 

Workshop zahrnuje i vstupní a kontrolní vyšetření chodidel na přístroji Podoskop.

V praktické části budeme hlavně cvičit, uvolňovat a aktivovat. Dlouhodobou korekcí a aktivním cvičením se může hallux valgus výrazně upravit.

BĚH WORKSHOPU JE VŽDY CELÝ MĚSÍC, KDY SE UVIDÍME 1 X ZA TÝDEN PO DOBU 45 MINUT.

ZÁVAZNÁ REZERVACE NA TELEFONU 777 595 307
PŘEDPORODNÍ KURZY

POHYBOVÉ DOVEDNOSTI S MIMINKEM

Nošení, zvedání, otáčení a polohování jsou pohybové dovednosti, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne. Tím velmi ovlivňujeme jeho vývoj. Nevědí-li rodiče na co dávat pozor, mohou udělat chyby, které pak negativně zasáhnou do jeho motorického vývoje s možnými následky vadného držení těla.

Chtěla bych Vám předávat dál informace o způsobu účinné stimulace dítěte na podporu správného vzpřimování miminek i celkového motorického vývoje v souladu s jeho potřebami.

Na kurzu se naučíte,jak během dne zvedat, nosit, chovat, pokládat miminka. Vše si prakticky vyzkoušíte. Ukážeme si polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy i aktivní polohy. Jak správně zvládnout první i druhé vzpřímení na bříšku. Povíme si o důležitosti lezení, stoupání a chůzi a jak eliminovat záklon hlavičky a zapažování horních končetin. 

Součástí kurzu je i ukázka tejpování a šátkování těhotenského bříška.


Kurz je určen pro budoucí rodiče. 

Místo konání je Uherské Hradiště, Kollárova 479 a je nutné se telefonicky objednat ( viz kontakty).

Počet účastníků je omezen.

Je nutné při rezervaci nahlásit, zda přijde jen maminka nebo oba budoucí rodiče z důvodu kapacity míst /částka se nenavyšuje/.

Cena kurzu se někdy dá čerpat i z bonusových programů Vašich zdravotních pojišťoven.

Na Vaše případné dotazy ráda zodpovím.

Nejbližší termín uskutečnění je 18.6.2021

od 16-18 hodin.

 

Diastáza přímých břišních svalů (musculus rectuc abdominis) znamená jejich rozestup v místě vazivového pruhu - linea alba. Jelikož je linea alba vazivovým spojením všech břišních svalů, je s jejím rozestupem narušena i jejich souhra. Když se svaly rozestoupí, vazivo se roztáhne do stran a tím se ztenčí a oslabí. Pak je zde riziko problémů špatného...

Dětské tejpy

09.01.2020

Tejpy využívám u dětí nejčastěji pro aktivaci klenby nožní. Dále u miminek, které trápí zažívací potíže nebo při oslabené aktivitě břišních svalů. Také jsou dobrým pomocníkem po úrazech. Využití je opravdu široké.

Po vyšetření na přístroji můžeme zahájit případnou fyzioterapii chodidel, která se hradí hotově nebo můžete přijít i s FT poukazem od pediatra, ortopeda, obvodního lékaře nebo fyzioterapeuta-lékaře pokud máte pojišťovnu 111 nebo 213.

Udělejte radost svým blízkým a darujte poukaz na konzultaci motorického vývoje, cvičení nebo jen jako prevenci....