PÁR SLOV O MNĚ

 


Jmenuji se Jana Ondrušková. 

Jsem fyzioterapeutka, která dělá svoji práci s  radostí a láskou.

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Uherském Hradišti. Poté jsem se vydala do Brna na VOŠ, kde jsem studovala obor Diplomovaný fyzioterapeut. Po úspěšném ukončení se nepřetržitě věnuji fyzioterapii a stále se vzdělávám a zdokonaluji. 

V roce 2009 jsem ukončila jeden z větších kurzů "reflexní terapie na podkladě vývojové kineziologie u vybraných diagnóz"( VOJTOVA TERAPIE) v Praze. Také jsem v tomto roce navštívila odborný seminář Babymasáže u Jany Hašplové.

Absolvovala jsem u Evy Kiedroňové "NĚŽNOU NÁRUČ RODIČŮ" a "VANIČKOVÁNÍ".

Úspěšně jsem ukončila kurz ACT (acral coactivation therapy) v Rehaspringu, který byl pro mne velkým přínosem. Také jsem tam absolvovala kurz o diastáze a terapii nohou u dětí.

Součástí  kurzů o pánevním dně je i kurz u Renaty Sahani "3x3 kurz školy pánevního dna".

Absolvovaný kurz KISS SYNDROM, ve mně zanechal plno dojmů a nabídl nová řešení v terapii nejen miminek.

Velmi mě také oslovil kurz FYZIOTERAPIE S REBOZEM, kterého byla součástí skvělá Anička Kohoutová. U 3 těhotenství jsem neúspěšně pátrala v okolí, kdo by mě s rebozem "poléčil" ,a tak jsem se rozhodla to vzít do vlastích rukou a dopřávám tuto úžasnou techniku napříč rodinami.

Věnuji se také problematice diastázy a s ním spojenými potížemi pánevního dna. V této oblasti mám několik kurzů.

Někdy čerpám i z absolvovaného kurzu ROLFING- myofasciální integrace.

Své bohaté zkušenosti čerpám z nespočetně absolvovaných odborných kurzů a seminářů nejen ve fyzioterapii. Každým rokem absolvuji nové a nové kurzy abych objevovala další souvislosti a možnosti terapie. 

Ale především jsem pyšnou maminkou 3 krásných dětí, které mě denně obohacují a učí.

S nejmladším synem jsem nastoupila 2021 na rodičovskou dovolenou, tak zatím pracuji v trochu omezené míře, ale neváhejte mě kontaktovat a budu se snažit najít nejbližší termín na fyzioterapii a pomoci Vám nebo Vás doporučím ke kolegyním.

Ráda bych se s Vámi chtěla podělit o informace v těchto oblastech a dopřát Vám krásně prožité chvilky s miminkem. Práce s dětmi mě velmi naplňuje a přeji si, aby miminka měla šanci již od narození se rozvíjet tím správným směrem nejen v pohybových schopnostech.